Doprava zdarma pro objednávky nad 1 000 Kč!

ScentsIcles a Autosticks - přírodní vůně Enviroscent

Vůně milované přírodou

Autentické přírodní vůně

Jsme průkopníky skutečných zážitků z autentických vůní. Nemaskujeme přírodní vůně chemikáliemi a rozpouštědly. Na rozdíl od mnoha jiných společností se zaměřujeme na vývoj produktů, u kterých je maximalizována účinnost a také přírodní charakter. Náš závazek přinášet ryzí vonný zážitek znamená, že máme tyto principy při vývoji našich inovacích neustále na mysli.

Používáme přírodní papír, který je nejlepším nosičem vůně, aby zůstala autentická a čistá. Papír je napuštěn koncentrovanými esenciálními oleji pro nejpřirozenější vonný efekt.

Naše produkty jsou svou technologií i přístupem unikátní a jsou také ekologicky rozložitelné a kompostovatelné, nechceme plnit vaše odpadkové koše a skládky. Vytvářet výrobky, které poskytují výjimečný zážitek z vůně a zároveň jsou šetrné k přírodě, je pro nás prioritou.

Nejčistší oleje

Vybíráme si pouze ty nejčistší esenciální oleje v koncentrované formě a mísíme je s dalšími zodpovědně a eticky získanými vonnými složkami, čímž vznikají interiérové vůně nejvyšší kvality, které zosobňují okamžiky, jež si chceme připomínat a uchovat.

Žádná rozpouštědla

V průmyslu vůní jsou rozpouštědla hojně využívána, takže běžné produkty jich obsahují 30-50%. Naše společnost má patentovánu technologii, která eliminovala rozpouštědla jako způsob, jak rozptýlit vůni do vzduchu. Rozpouštědla jsme nahradili vyšším obsahem vůně, a to až na dvojnásobek (přesné množství záleží na konkrétní vůni).

Přírodní papír

Používáme přírodní papír z lesů, se kterými je nakládáno udržitelně. Tento papír je jako čisté plátno, na nějž mohou naše vůně malovat svůj příběh, abyste zažili autentický pocit ryzí vůně.

Unikátní hold-push technolog

Používáme přírodní škrob (stejný jako v potravinách) a kapalný oxid křemičitý (druhý nejčastěji se vyskytující minerál na Zemi). Škrob je na povrchu našich tyčinek a funguje jako garance, že se vonné oleje nerozptýlí příliš intenzívně a rychle - vůni jakoby "zbržďuje". Oxid křemičitý absorbuje vzdušnou vlhkost a protože voda a olej se neslučují, voda vyhrává a vytlačuje vonný olej z přírodního papíru ven, a to zhruba měsíc. Rozpouštědla nejsou potřeba.

Vůně, pocity a vzpomínky

Nejprve trochu vědecky. Tzv. čichový bulbus (část mozku, přijímající signály z neuronů v nose) je blízce spojen s naším centrem paměti a pocitů, jde tedy o emoční centrum mozku, které na vůně reaguje okamžitě a přináší nám vzpomínky a výraznou pocitovou odezvu. Vůně tak může vyvolat záplavu vzpomínek, ovlivňuje naší náladu a dokonce i náš pracovní výkon.

Když cítíte určitou vůni poprvé, spojíte si jí se situací, událostí či osobou. Vůně a myšlenka se ve vašem mozku propojí. Když pak vůni ucítíte znovu, „cestička“ se aktivuje a vy se můžete zasnít u vůně posečené trávy, levandule nebo citrusové kůry. Každý z nás má jiné zážitky a zkušenosti, proto je každá z našich vůní jedinečná. Všechny voní autenticky, protože tyčinky, vyrobené z čistého přírodního papíru, napouštíme koncentrovanými esenciálními oleji bez nežádoucích chemických příměsí.

Krásné okamžiky a vzpomínky, vůně šetrné k vašemu zdraví a také k přírodě, to je naše mise, kterou vám nabízíme pod hlavičkou americké společnosti Enviroscent, majitele 23 patentů a průkopníka v zodpovědném přístupu k životnímu prostředí.

Ohleduplnost a udržitelnost

Enviroscent je novým typem společnosti v oboru interiérových vůní, ve kterém je používáno hodně nežádoucích chemických látek. Nejsme zastánci „trochu méně špatných řešení“. Naše vize obsahuje ty nejkrásnější vůně s minimálním vlivem na prostředí a zdraví uživatele. Výrazný vliv mají pouze na naše emoce.

Papír a obal

Nejprve vybereme přírodní papír z lesů, se kterými je zacházeno udržitelně. Papír je nejen rozložitelný, ale také kompostovatelný, takže se vrací zpět do přírody, nekončí na skládce. Také u obalů se snažíme volit striktně ty materiály, které jsou obnovitelné, kompostovatelné, recyklovatelné a vytvořené k minimalizaci odpadu.

My sami

Jsme si vědomi toho, že nejsme dokonalí a stále máme místa, kde je co zlepšovat, jako třeba ve vývoji obalů z recyklovaného plastu namísto nového plastu. Proto na řešení spolupracujeme s týmem vědců. Věříme v transparentnost a pravdivost a v udržitelný způsob, jak vytvářet krásné vůně bez vlivu na životní prostředí. Jsme pyšní na své úspěchy, ale stále hledáme způsob, jak můžeme věci vylepšit, a to pod vedením zakladatele firmy Jeffa Sherwooda.

Naše principy

Vlastní výzkum

Naší vizí je vyrábět krásné autentické vůně. Panensky čistý papír napouštíme koncentrovanými esenciálními oleji a nepoužíváme rozpouštědla, která mají specifický pach, jež je nutno překrýt. Ve vonných výrobcích bývá okolo 50% rozpouštědel, my u Enviroscent naopak používáme čistou vůni bez příměsí. Veškerá tekutina, se kterou pracujeme, krásně voní.

Zodpovědnost ke zdraví

V našich výrobcích nepoužíváme rozpouštědla. Nahradili jsme vyšším obsahem vůně ve formě koncentrovaných esenciálních olejů, čímž jsme nejen prodloužili životnost našich tyčinek, ale také zajistili jejich zdravotní nezávadnost. Máme seznam dalších látek, které netolerujeme, včetně ftalátů, látek dráždících dýchání, výrobků živočišného původu, astmagenů nebo odolných biokumulativních toxinů (PBT).

Zodpovědnost k přírodě

Papír, který používáme, pochází z udržitelně pěstovaných lesů. Naše výrobky jsou ekologicky zlikvidovatelné, vrací se zpátky do přírody a neplní kontejnery s odpadem. Také u obalů se snažme volit striktně ty materiály, které jsou obnovitelné, kompostovatelné, recyklovatelné a vytvořené k minimalizaci odpadu.

O nás

Naše historie

Společnost Enviroscent byla založena ve Spojených státech v roce 2001 Jeffem Sherwoodem, který pracoval jako vědec v NASA, a jeho ženou Sharon. Oba vložili své zkušenosti a vášeň do vybudování firmy, která přinese autentický a reálný zážitek z vůně. Pracovali 70 hodin týdně. Zároveň se zaměřili na ekologickou a zdravotní stránku věci, tedy na udržitelnost výroby, základní výzkum a vývoj.

Společnost vlastní mnoho patentů na unikátní technologie, které zajišťují prvotřídní kvalitu výrobků značek Caption, AutoSticks a ScentSicles. vývojové středisko Enviroscent sestává z pěti vědců, vedených chemikem-analytikem a výrobky jsou průběžně inovovány a vylepšovány.

Dnes byste Enviroscent našli mezi 250 nejrychleji rostoucími soukromými společnostmi ve Spojených státech. Nejvíc příznivců přibývá z řad těch, kdo kupují výrobky zodpovědné k přírodě a kdo chrání své zdraví. Enviroscent se nespokojuje s tím, že používá přírodní esenciální oleje ve svých výrobcích, respekt k životnímu prostředí pojal v širším měřítku a přihlíží k němu ve všech fázích vývoje, výroby a balení vůní.

Ptáme se

Dnes byste Enviroscent našli mezi 250 nejrychleji rostoucími soukromými společnostmi ve Spojených státech. Nejvíc příznivců přibývá z řad těch, kdo kupují výrobky zodpovědné k přírodě a kdo chrání své zdraví. Enviroscent se nespokojuje s tím, že používá přírodní esenciální oleje ve svých výrobcích, respekt k životnímu prostředí pojal v širším měřítku a přihlíží k němu ve všech fázích vývoje, výroby a balení vůní.

Všechna práva vyhrazena © Svicky 2021