Doprava zdarma pro objednávky nad 300 Kč!

Vonné svíčky jsou velmi oblíbené nejen jako příjemné vůně do bytu nebo pro navození romantické atmosféry, ale také jako zajímavá dekorace. Na českém trhu existuje spousta prodejců vonných svíček, ne všichni však dbají na zdravotní nezávadnost a podceňují upozornění na rizika, která jsou s pálením svíček spojená.

Prevence před vznikem požáru

Teplota plamene svíčky se pohybuje v rozmezí 800 – 1000 °C, což představuje potenciální riziko vzniku požáru nebo popálení. Vysoká teplota je nejen v bezprostředním okolí plamene, ale může způsobit zapálení hořlavých materiálů až 30 cm nad ním, a škodu na nábytku, textilu i malbě ještě výše. A na to je potřeba myslet i ve chvíli, kdy rozmisťujete vonné svíčky po místnosti.

V dnešní době sežene vonné svíčky ve skle nebo jiných bezpečných materiálech, a pokud nemají ochranný obal, použijte vždy nehořlavou podložku. Dbejte i na to, aby svíčka stála rovně, na místě, kde nemůže dojít k proudění vzduchu.

Vonné svíčky určitě nepatří do dětského pokoje, ani tam, kde se pohybují domácí zvířata. Neopatrné pohyby mohou způsobit požár během malé chvilky. Ale ani bez dětí a domácích mazlíčků nikdy nenechávejte hořící svíčku bez dozoru.

Na bezpečnost pálení svíček myslete i při jejich zhášení. Sfouknutí může způsobit rozstříknutí horkého vosku, proto se doporučuje použít zhášedlo svíček

Zdravotně nezávadné vonné svíčky

Jak už bylo zmíněno v úvodu, některé vonné svíčky od pochybných prodejců nemusí vždy splňovat všechny požadavky na zdravotní nezávadnost. Především se jedná o nekvalitní vosk s příměsí chemicky upravovaných aromat, a také knoty, které mohou při hoření uvolňovat škodlivé látky.

Toho se nemusíte bát u značky Yankee Candle, která dbá na používání parafínu nejvyšší (potravinové) kvality a přírodních aromat bez přidaných chemikálií. Všechny výrobky světoznámého výrobce odpovídají standardům EU a jsou prokazatelně zdravotně nezávadné. Bavlněný knot zajišťuje bezpečnost při jeho spalování, stačí jej pouze přistřihnout při opětovném zapálení vonné svíčky

Všechna práva vyhrazena © Svicky 2020